Po co ta cała szkoła?

Wiele osób uważa, że naukę w szkole językowej można zastąpić samodzielna nauką w domu. Owszem, istnieją przypadki, którym to się, w pewnym stopniu, udaje. Ale to są przypadki.

 

Bezpośredni kontakt z lektorami szkół językowych to, przede wszystkim p r a w i d ł o w y angielski. Wymowa, akcent czy używanie zwrotów adekwatnych do kontekstu to podstawa. Słówek czy całych zwrotów można się nauczyć w domu. Korekcja poprawności tej nauki to już rola lektora.

Szkoła również dyscyplinuje osoby, które się uczą. Cykliczne lekcje i ich weryfikacja na zajęciach, to dobry sposób na prawidłowe, ciągłe i skuteczne pozyskiwanie wiedzy.

Dodatkowo, (może znacie to z autopsji) wiele osób, mimo pewnej umiejętności języka, ma blokadę w jego używaniu – na szerszym forum. Blokada ta może się utrzymywać bardzo długo. W skrajnych przypadkach – zawsze. I tak, mimo pewnej umiejętności, osoby takie (a jest ich sporo) nie kontaktują się z innymi w wyuczonym języku.

Lektor to również partner do konwersacji. Konwersacji, która likwiduje blokadę w używaniu języka. I to skutecznie!

Dodatkowo, inni uczestnicy grupy również mobilizują i ośmielają. Oczywiście, pod warunkiem, że poziom grupy jest odpowiednio dobrany.

Zapraszamy do skutecznej nauki angielskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *